Duo Cantique

Home        Duo Cantique        Audio        Video        Kritiky        Fotogalerie           

Duo Cantique
Anna Hronová

Na kytaru začala hrát v šesti letech pod vedením Iraklise Karasaridise na ZUŠ Nový Bydžov. Současně hrála také na klavír a na harfu. V letech 1993-1999 studovala hru na kytaru na Konzervatoři v Pardubicích ve třídě prof. Petra Saidla. Během studia získala řadu ocenění v mezinárodních soutěžích, např. 1. cenu a titul laureáta na Mezinárodním kytarovém bienále Kutná Hora 1998, 3. cenu na Mezinárodní kytarové soutěži "Anna Amalia" ve Výmaru (1999) a v roce 2001 zvláštní cenu na Mezinárodní kytarové soutěži Forum Gitarre Wien za nejlepší interpretaci skladby Maria Castelnuova-Tedesca. Ve studiu pokračovala na Hochschule für Musik und Theater Rostock v Německu ve třídě Prof. Dr. Thomase Offermanna, studium ukončila pedagogickým (2003) a koncertním diplomem (2006).

Spolupracovala s orchestrem Volkstheater Rostock, koncertovala jako sólistka s orchestrem Mecklenburger Kammersolisten a pořídila televizní a rozhlasové nahrávky pro NDR 3 Hamburg a Radio 3 Hamburg. Od roku 2003 pedagogicky působí na Konzervatoři v Pardubicích. Koncertuje doma a v zahraničí – sólově a v kytarovém duu se svým manželem.

V roce 2006 se stala organizační ředitelkou Mezinárodního kytarového bienále interpretační kytarové soutěže s mistrovskými kurzy Kutná Hora (www.guitarkutnahora.cz).

V roce 2009 vychází první CD kytarového dua s názvem "Cantique".

Jan Hron

Hrál od sedmi let na housle a klavír. Kytaře se začal věnovat v patnácti letech pod vedením Viktora Kodeše. Pokračoval studiem na pražské konzervatoři u prof. Milana Zelenky (1991-1998) a dále v mistrovské třídě prof. Jürgena Rucka na Vysoké hudební škole ve Würzburgu, Německo, kde v roce 2001 získal mistrovský diplom. V roce 2000 úspěšně absolvoval konkurz nadace "Yehudi Menuhin – Live Music Now", která podporuje nadané umělce a pro kterou odehrál řadu vystoupení.

V letech 1999–2006 vyučoval v Německu na hudebních školách ve Schweinfurtu a Eslarnu. Do roku 2010 pedagogicky působil na Konzervatoři Jana Deyla v Praze, nyní vyučuje na Konzervatoři v Pardubicích. Roku 2006 pořídil nahrávku pro Český rozhlas (N. Coste, F. Sor).

Působí též jako doprovazeč na teorbu a barokní kytaru. Koncertuje doma a v zahraničí – sólově a v kytarovém duu se svou manželkou. V roce 2004 nahrál své debutové CD (J.A. Losy, B. Britten, J. Dowland, H.W. Henze, J.K. Mertz, F. Sor) a v roce 2009 CD kytarového dua s názvem "Cantique".

Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.

(Jiří Mahen, 1882-1939)

Kontakt

Duo Cantique

Anna & Jan Hronovi

Telefon: +420 603 300 287

E-mail: info@duocantique.cz

Aktuálně

30. srpna - Lovosice, kostel sv. Václava, V. Hudeček - housle, P. Svoboda - varhany, BSG

17. září - Klatovy, Děkanský kostel Narození Panny Marie, H. Hozová - soprán, BSG

21. září - Frýdek-Místek, Kostel sv. Jana a Pavla v Místku, I. Kramperová, M. Čepická - housle, J. Zemen, M. Štěpánek - vcella, ČFS Brno, sbormistr Petr Fiala, BSG

24. září - ABO Pardubice, H. Hozová - soprán, BSG

27. září - Dobruška, kostel sv. Václava, H. Hozová - soprán, BSG